Restrykcyjna dieta – czy to bezpieczne?

Podejmując decyzję o odchudzaniu poszukujemy najskuteczniejszej diety, która pozwoli nam w szybkim czasie zobaczyć efekty. To zrozumiałe. Niestety, czasami nie udaje nam się zachować zdrowego rozsądku, przez co możemy narazić się na poważne konsekwencje zdrowotne.

Wciąż popularne są bowiem bardzo restrykcyjne diety eliminacyjne, które opierają się na jedzeniu jedynie kilku produktów. Stosowanie takiej diety daje szybkie efekty nie jest jednak dobrym pomysłem. Dlaczego?

Jak restrykcyjna dieta wpływa na organizm?

Przede wszystkim osoby, które decydują się na taki sposób odchudzania nie dostarczają swojemu organizmowi odpowiedniej ilości kalorii. Powoduje to więc co prawda szybką utratę wagi na początku diety, później jednak sprawia, że nasz organizm przechodzi na tryb “oszczędzania” i zwalnia nasz metabolizm. To właśnie dlatego osoby na restrykcyjnych dietach eliminacyjnych znacznie częściej zmagają się z efektem jojo po ich ukończeniu.

Co więcej, tego typu diety odchudzające sprawiają, że nie przyswajamy odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Stąd zaś prosta droga do osłabienia a nawet poważnych problemów zdrowotnych. Anemia, wypadanie włosów, poczucie ciągłego zmęczenia – to tylko niektóre z konsekwencji, które mogą nas spotkać jeśli nasza dieta nie będzie różnorodna.

Dlatego też, jeśli marzymy o tym, by schudnąć i odzyskać idealną sylwetkę musimy pamiętać, że najlepszym sposobem na to jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, unikanie tłustych i smażonych potraw oraz regularna aktywność fizyczna. Stosowanie tych prostych zasad to gwarancja, że będziemy chudnąć w sposób zdrowy i bezpieczny dla naszego organizmu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *